Motocykl A bez omezení

Motocykl A bez omezení – opravňuje k řízení motocyklu o výkonu nad 35 kW nebo o poměru nad 0,16 kW/kg s postranním vozíkem nebo bez něj

Podmínky pro udělení řidičského průkazu:

  • věk 24 let,
  • zdravotní způsobilost
  • když je vlastníkem ŘP sk. A2 tak sk. A bez omezení může získat po dvou letech  (př. 18 let A2 – A = 20let)
  • odborná způsobilost

 

Rozsah výcviku:

Rozsah výuky a výcviku odpovídá zákonu č. 247/2000 Sb. (o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů) v platném znění.

 

Teorie: Je-li žadatel již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením do 25 kW. Teorii nemá povinnou. Není-li žadatel držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením do 25 kW. Rozsah teorie je stejný jako u A omezeno.

Praxe: Je-li žadatel již držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením do 35 kW. Může se podrobit výcviku v rozsahu, jaký si dohodne s autoškolou a složí zkoušku z jízdy.

Není-li žadatel držitelem řidičského oprávnění skupiny A s omezením do 35 kW, absolvuje přímo výcvik na skupinu A bez omezení. Výcvik a závěrečná zkouška musí být provedeny na motocyklu o výkonu nad 35 kW ve stejném rozsahu jako u A omezeno.

Akreditované školící středisko

Pravidelné školení řidičů, prohlubování znalostí držitelů skupin a podskupin řidičského oprávnění C1,C1+E,C, C+E, D+E, D, D1.

Doprava a Přeprava

Autobus, minibus, nepravidelná smluvní přeprava osob (TAXI), vysokozdvižná plošina, nákladní automobil Liaz, vlek, přívěsné vozíky.

Dopravní výchova

Dopravně výchovný program pro děti základních škol, firemní akce, dětské dny, dny otevřených dveří.

Formuláře

Žádost o řidičské oprávnění, Zdravotní posudek, Přihláška ke školení.